Author Topic: Ми треба помош за ЛЕД траки на метро  (Read 1132 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ме интересира ,ако некој зне , цена за ленти со ЛЕД на метро,поради промена на осветлувањето на неонска реклама.Ако некој ома искуство нека пише.Рекламата е 4м Х 0,5 м и досега беше со неонки.Сакам а ставам внатре 3 - 4 реда ленти со ЛЕД. ,наместо класичните неонки,

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
има во беверли во еми медиа, едно метро од белите е 800 а од црвени и зелени по 600, може сум ја утнал цената али тука некаде е :)

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
многу скапо...на мене ми дадоа по набавна цена од белите 60 ден метро
rules are made to be broken

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
прескапо е, ама на друго место незнам кај се продаваат, а ти од кај зема ?

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
од струмица еден пријател ми ги даде по набавна.тој ги купил за да си го украси излогот за нова година па му останало некое метро па ги купив јас од него
rules are made to be broken

Offline trajchevski

  • Нов член
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
и во алфа електроник во Битола се 600 ден/м белите и мене ми требаа па се заинтересирав ама мн скапо ми се виде и баталиф :)  :-\

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
од струмица еден пријател ми ги даде по набавна.тој ги купил за да си го украси излогот за нова година па му останало некое метро па ги купив јас од него

Toj од кај ги набавил Ё

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
од струмица еден пријател ми ги даде по набавна.тој ги купил за да си го украси излогот за нова година па му останало некое метро па ги купив јас од него

Toj од кај ги набавил Ё
ги набавил од турција во пакување од 10 метри мене по набавна ми ги даде...
rules are made to be broken

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
охо... не се исплаќа до турција да се оди за 5 метри, поарно одовде куписи, 500 денари со 600 се во алфа, колку з аинфо.

Offline Maxi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 49
Одг: Ми треба помош за ЛЕД траки на метро
« Reply #9 on 23.04.2011, Saturday, 13:18:44 (Edited 23.04.2011, Saturday, 13:24:40) »
30 диоди се 150 денари е сега колку има во лентата незнам продаваш еден од куманово ама сигурно не се долги повеќе од 30 цм

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
ги има во струмица во дукан за електроматеријали може да ти набават по нарачка бидејки се скапи.Но сепак се поефтини од скопје и од алфа електроник.Цената е 450 ден за бои не сум прашал точно кој бои ги има
rules are made to be broken

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
И јас го имав истиот проблем,ама излегуваше прескапо со ЛЕД ,а плус бидејки кај мене е оној флехан( така мислам го викаат) па заедно со муфлонот и ледиците не даваат многу добра светлина! Затоа сепак го решив класично сео неонки.Проблемот со арматурите(држачите) го решив со лемење на траките кои налегнуваат на неонката!Иначе сега ставив од овие електронскиве стартери и немам проблем,за сега.