Author Topic: Помош околу поврзвување на светло од автомобил директно на акомулатор  (Read 802 times)

Offline Buli

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Има три изводи како на сликата подолу кое е + кое -. Како што е на сликата го поврзувам левото GROUND=на  маса, и едно од другите две на + ама така не сака да свети.

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Има три изводи како на сликата подолу кое е + кое -. Како што е на сликата го поврзувам левото GROUND=на  маса, и едно од другите две на + ама така не сака да свети.


Па можно е и да ти е дефект. Во секој случај пробај ги сите комбинации нема да прегориш ништо.
Life is too short to remove USB safely ..

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
пробај свртија инаку, за 180 степени, т.е. кај хигх беам пушти маса на другите менувај кратко/долго. напојувањето мора да ти е минимум 10в 5а, максималното е 14.4в минимум 5 ампери.

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
и никогаш не треба да ја факаш за стаклото, зошто се оштетуваат и прегоруваат халогените  :) :)
d.t

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
и никогаш не треба да ја факаш за стаклото, зошто се оштетуваат и прегоруваат халогените  :) :)

Па можи да му е оштетена ако ја има фатено со рака ;)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline Buli

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Не е од тие што се оштетуваат со рака, обична е (незнам како се викат) важно кога ја поврзав на кола светеше и потоа пробав на акомулатор не сакаше а оти незнам ја вратив пак на колата светеше пофторно но по кратко време едно пола сат возење прегоре

Offline cika

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • Математика : Ако оди лесно... грешно е ...
види бади  пробај различни компинаци....оти едното ти е масата а другите две...за долго и кратко..поз
Let's make things better.