Author Topic: неонки за автомобил  (Read 3763 times)

Jove

  • Guest
Одг: неонки за автомобил
« Reply #15 on 17.11.2010, Wednesday, 00:21:57 (Edited 18.11.2010, Thursday, 11:18:38) »
Quote
Angel eyes  na bmw ли ке ставаш..не се иплака да се мачиш 500 евра се пар фарови со Angel eyes  ;)

еј вистина не се исплати за 500 евра  ;D ;D  за на магленките гештак не може затоа што магленките се забранети за во град и дење и е 25 евра казна и 8 казнени поени на возачка  :D :D ;D

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Одг: неонки за автомобил
« Reply #16 on 17.11.2010, Wednesday, 09:30:22 »
Да за на BMW ке ги клавам,премногу се 500еу,знам дека магленките се забранети за навечер освен во магла а обично ги уклучват во последно време никој не ги гиба.Или можеш наместо на позиционо светло на долгото светло да ги приклучиш кога ке пуштиш долго тогаш да светат,денски според законот со пуштени светла не ке возиш со долго :) сега ти си знаеш .

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: неонки за автомобил
« Reply #17 on 17.11.2010, Wednesday, 09:38:45 »
а дали ке помине светлината ако го искривиме цревото под некој агол.ставете слики да видеме како изгледа
rules are made to be broken

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Одг: неонки за автомобил
« Reply #18 on 17.11.2010, Wednesday, 09:54:06 (Edited 17.11.2010, Wednesday, 10:16:31) »
Јас во обично црево има пробано без вода стиагше светлината,на свиткано околу 20см,па во вода би требало повеќе да се разлева.



Offline VLATKO*

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 545
Одг: неонки за автомобил
« Reply #19 on 17.11.2010, Wednesday, 16:27:45 »
јас во земјоделска аптека купувам

Offline Maxi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 49
Одг: неонки за автомобил
« Reply #20 on 17.11.2010, Wednesday, 17:50:56 »
И јас планирав да го правам ова ама никаде неможев да најдам црево со големина иста како диодата барав цел месец и на крај се откажав  >:(

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: неонки за автомобил
« Reply #21 on 17.11.2010, Wednesday, 18:17:29 »
ке најдеш некое со дебелина од 4мм и ке ја напикаш убаво лед диодата, такво цревце можеш да најдеш по оние продавницине што продаваат аквариуми, рибчиња некои и такви некои работи...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Jove

  • Guest
Одг: неонки за автомобил
« Reply #22 on 18.11.2010, Thursday, 13:20:46 »
да тамо можеш да најдеш бојан (јас чувам риби) ;D ај ке ја сликам  само да ги направам новите неонки да набавам црево добро некое оти имам едно големо и едно мн мало во едното треба да ја лепам а во другото не влага најдобро е црево 4 мм и во топла вода го ставаш и ја напикуваш диодата и нема потреба од лепење само со упаљач поминиго и толку  ;)

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Одг: неонки за автомобил
« Reply #23 on 18.11.2010, Thursday, 13:37:22 »
Се убаво само со вода ова што е зимно време може да замарзне да го пукне цревото па да ти направи беља ако ги ставаш во фарови како што е Angel eyes на BMW.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: неонки за автомобил
« Reply #24 on 18.11.2010, Thursday, 17:19:34 »
ако користиш силиконско црево (какви што ги има по продавницине за аквариуми и такви работи) нема да ти пукне, дека цревото е еластично и ке ти се истегне...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: неонки за автомобил
« Reply #25 on 18.11.2010, Thursday, 17:59:23 »
Стави некоја лажичка-две уље или малку сретство за да не мрзне водата од системот за бришачи на стакло ! Може и готварска сол да раствориш во водата...

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: неонки за автомобил
« Reply #26 on 18.11.2010, Thursday, 18:02:16 »
да да да, и мене сега ми текна за тоа солта што викаш да стави...така да стај сол и терај си, нема да ти мрзне...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Jove

  • Guest
Одг: неонки за автомобил
« Reply #27 on 18.11.2010, Thursday, 23:22:37 »
а бе за ангел ајс ке си земиш транспарентна шипка како таа што стои на венецијанките ролетни има по железари и ролетари  и ке ја загрееш во ел.шпорет и ке ја бушиш и ке ставиш диоди и помина работата и не пука не прави ништо :-\

Offline Maxi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 49
Одг: неонки за автомобил
« Reply #28 on 20.11.2010, Saturday, 02:16:20 »
да да да, и мене сега ми текна за тоа солта што викаш да стави...така да стај сол и терај си, нема да ти мрзне...

Немора да се полнат со вода туку со анти фриз  ;D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: неонки за автомобил
« Reply #29 on 20.11.2010, Saturday, 02:22:29 »
да да да, и мене сега ми текна за тоа солта што викаш да стави...така да стај сол и терај си, нема да ти мрзне...

Немора да се полнат со вода туку со анти фриз  ;D
Може и со дестилирна вода...таа мислам дека има помала точка на мрзнење (МИСЛАМ ;D)...
If you're good at something, never do it for free... -Joker