Author Topic: Embedded развојни плочки и микроконтролери  (Read 1464 times)

Offline alekelektronika

  • Нов член
  • *
  • Posts: 41
Embedded развојни плочки и микроконтролери
« Opened on 21.03.2015, Saturday, 20:59:16 (Edited 21.03.2015, Saturday, 23:46:12) »
Здраво момци (и девојки).

После цела деценија :) пак пишувам на форумов.
Имено, идеа ми е да го проработиме малку делов со микроконтролери, бидејќи гледам дека е слабо активен.

На следниов сајт (.............) ќе има објавување на Embedded проекти (што големи, што мали-едукативни), слободно можете да прашувате и да сугерирате. Ако на некому му служат за едукација, нека повели.

Исто така има и дел за продажба(.....................) на развојни плочки и микроконтролери.
Ако на некој од пристутните членови му требаат микроконтролерите за едукативни цели, истите ќе бидат поклонувани. Страната ќе се апдејтира секојдневно со микроконтролерите и алатките што ги имам, а не ми требаат (или имам вишок).

Ако усеам да помогнам на некого, ќе биде плус за мене.

П.С. Се знам со Админот. Хехе

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Добредојде ,повторно на Форумов.Не знам со кој Админ се познаваш,ама ќе треба малку да си ги прочиташ правилата ,особено она за рекламирањето на Форумов.Не велам дека не може да се рекламираш,ама сепак има некои правила како се прави тоа.Сепак,да не бидеме престроги на почетокот - добредојде.