Author Topic: Пробна плочка каде да најдам??  (Read 1306 times)

Offline sini6a

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
Пробна плочка каде да најдам??
« Opened on 17.04.2011, Sunday, 16:58:14 »
Каде може да се најде пробна плочка каква било, само да е пробна и колкава е по димензии

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Каде може да се најде пробна плочка каква било, само да е пробна и колкава е по димензии
Мислиш на онаа прототип плоча?
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline sini6a

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
Да незнам како се вика

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Да незнам како се вика
Па има по продавниците за ел. компоненти.Прошетај ќе најдеш,ги има во разни димензии :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline sini6a

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
Мора да прашам во Алфа електроник БТ,  ;D фала

Offline Maxi

  • Нов член
  • *
  • Posts: 49
Пробна плочка мислиш на онаа белата со дупчиња што е на неа што се ставаат елементите без да се лемат ??? ;D Aко бараш таква има во Конрад 400 денари ја земав 20 цм

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
ВО ГАЦ е 17cm Protoboard околу 200 денари ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline sini6a

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
Oк фала ви прво ќе прашам во Алфа пошто од тамо имам број единствено :) Фала ви и позз

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
па тоа е многу евтино за 200 или 400, јас пред некоја година прашував во логинг и беа над 2000 а имаше една и од 5000 :S

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
па тоа е многу евтино за 200 или 400, јас пред некоја година прашував во логинг и беа над 2000 а имаше една и од 5000 :S

Знам, и јас така се зезнав :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
баш ке прашам дали се по 200 или 400 и би било добро некогаш да ја имаш дома, ке се најде, ама да даваш неколку илјади за тоа ств е мн, поубаво ке си залемам на перфорирана :)