Author Topic: Кај има во Скопје продавниза за хартии за тонер трансфер?  (Read 2091 times)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Значи поконкретно, кај можат да се најдат мрсна, глоси и другите видови хартиии за тонер трансфер низ скопјево ?

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
јас купувам од кај соборна, кај мечос во уличката има книжара и евтини се :)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Jaс глоси зимам,карши бисер во аеродром,од другата страна на зградата,на телекабел :D.8ден лист 150грамска ;) ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Мартин, каква хартија земаш? и прашање до двајцата, како сте задоволни од хартиите ?
Инаку мене ми снема од "партиската  ;D ", мада иддат избори, добра беше таа, али мора да земам друга до наредните плакати  :D

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Мартин, каква хартија земаш? и прашање до двајцата, како сте задоволни од хартиите ?
Инаку мене ми снема од "партиската  ;D ", мада иддат избори, добра беше таа, али мора да земам друга до наредните плакати  :D
Јас оваа што ја зимам супер е :D,нема грешка,барај ја во „клевер“ од другата страна на телекабел зградата,одма до года компјутери е продавницата.Речи им дајте ми глоси 150 грамска,еден лист е 8ден.Иштампај на ласерски испеглај и супер ќе ти излезе плочката ;) ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
јас зимам конздрух хартија 90грамска е.Спроти Зегин,позади една Кинески ресторан, во кружниот тек.Се вика ПРОГРАФИКА.
Исто така зимам глоси хартија 150 грамска на мали парчиња.20 парчиња за 50 денари.

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
јас зимам конздрух хартија 90грамска е.Спроти Зегин,позади една Кинески ресторан, во кружниот тек.Се вика ПРОГРАФИКА.
Исто така зимам глоси хартија 150 грамска на мали парчиња.20 парчиња за 50 денари.
сколс јас и ти збориме за истата книжара, иначе премногу сум задоволен секогаш плочките ми излегувале тип топ :)

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Каде е таа поточно кај кинескиот ресторан, што ја споменуваар СКОЛС и МартинСК? Ќе Ве замолам ако може мапа да постирате.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
јас купувам од кај соборна, кај мечос во уличката има книжара и евтини се :)
Стави слика од google map
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Стави слика од google map

Има цел комплеск на продавнички за графика таму, еве како се стига до таму ;).







It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
фала многу GW за детапното појаснување, ова ке се најде на многумина за да го најдат дуќанот
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
да да ќе се најде, фала и од мене.

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
јас купувам од таа продавница каде што си обележал "една друга рпродавница за графички материјали"  ;)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
јас па од трета продавница зимам. :-X ;D ;D ;D
еве видете ја од каде зимам

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Епа јас оваа не ја знаев, добро е, сега барем ја знам ;D. Знам дека се цел комплекс продавнички, ама не знаев колку се ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."