Author Topic: Барам Материјали за ЛЕД Екрани  (Read 1237 times)

Offline MaF

  • Нов член
  • *
  • Posts: 11
Барам Материјали за ЛЕД Екрани
« Opened on 03.01.2011, Monday, 15:21:42 (Edited 03.01.2011, Monday, 15:49:29) »
Далии може некој да ми помогнее да најдам некакоф материјал за лед екрани како на пример принцип на работаа составни елементии и сл. Однапред ви благодарам

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: ЛЕД Екрани (Led Display)
« Reply #1 on 03.01.2011, Monday, 15:37:39 »
Среди го насловот, ако не знаеш како види ми го потписот
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MaF

  • Нов член
  • *
  • Posts: 11
Одг: ЛЕД Екрани (Led Display)
« Reply #2 on 03.01.2011, Monday, 15:40:32 (Edited 03.01.2011, Monday, 15:44:52) »
Среди го насловот, ако не знаеш како види ми го потписот
како да го средам само на мак да пиши не на англиски

Споено мислење: 03.01.2011, Monday, 15:44:52
Готово го сменаф насловот

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: ЛЕД Екрани (Led Display)
« Reply #3 on 03.01.2011, Monday, 15:45:17 »
Среди го насловот, ако не знаеш како види ми го потписот
како да го средам само на мак да пиши не на англиски

Значи дека насловот треба да ти гласи „Барам материјали за LED дисплеи“ или „Барам материјали за LED екрани“, или нешто слично, значи да се знае дека се бара нешто, по самиот наслов да се знае дека станува збор за барање, да не мора да се чита целата тема за да му стане јасно на некој друг член дека станува збор за барање ;).

А искрено и местото на темата не е адекватно, ќе ја преместам ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline MaF

  • Нов член
  • *
  • Posts: 11
Готово средено