Author Topic: Каде може да се купат евтини 7-сеглемтни дисплеи  (Read 1452 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Да не знае некој каде може да се купат по најевтини цени 7-сеглемтни дисплеи со заедничка анода?
Дисплеите може да бидат и од малечките 7mm
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Во алфа се 25 денари и со заедничка катода и со заедничка анода
некни гледав имаат и едни на толкави дисплеи 270 денари по парче се :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Мислиш големи од тие од 100мм?Јас имам такви од Логинг 380 денари беа.А ај ќе видам да си нарачам од Алфа
оние од 13мм,а има од 50мм во Алфа?

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
а во Скопје да не знае некој кај има евтини со цени како во Алфа во Битола ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
прашај го газдата на Електронинвест.Он затвори но дома има многу делови ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
прашај го газдата на Електронинвест.Он затвори но дома има многу делови ;)

Баш го проверив сајтот на Електронинвест, нема ништо оставено газдата, ни ценовник, ништо :S. Така да не знам како да го искотактирате, преку e-mail ваљда, мада не му го знам mail-от, можеби дечките од ASWO му го знаат бројот или mail-от, дека моментално ASWO се наоѓа на местото каде што се наоѓа Електронинвест (само што на половина од просторот на Електронинвест се наоѓа :S).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
јас имам и број и меил.Ќе ви го поставам,сега на школо сум

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
јас имам и број и меил.Ќе ви го поставам,сега на школо сум

Јавно, не, барем не бројот, mail-от, ај ОК, за бројот, пиши дека кој сака да се чуе со човекот, може да те исконтактира преку PM ;).

Објави го mail-от во темата каде што пишува дека се затвора Електронинвест.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Каде може да се купат евтини 7-сеглемтни дисплеи
« Reply #8 on 13.12.2010, Monday, 15:46:16 (Edited 13.12.2010, Monday, 15:59:06) »
Да не ме сватите погрешно но јас не би му се јавил, зошто? На негиовиот сајт нема објавено никакви информации за делови и цени, едноставно личи дека не е заинтересиран за продажба... а ова го мислам од искуство од една друга продавница што затвори и го најдов газдата и ми кажа дека ги има деловите и дека може да му купам нешто, му пратив мејл со 10 компоненти и ми напиша дека 9/10 ги нема а тоа 1 што го има ке проверел за цена па ке ми кажел. Шипинки, не ми одговори... едноставно мислам дека сака да си ги чува деловите и да не ги продава ;D
П.С. Не ќе го молам...
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.