Author Topic: знае ли некој како може да се укл.аеро ефекти на вин7  (Read 501 times)

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
знае ли некој како може да се укл.аеро ефекти на вин7
« Opened on 21.11.2011, Monday, 23:49:07 (Edited 21.11.2011, Monday, 23:54:27) »
значи нели разбирливо е дека ако имаш јак пц ефектите сами се укл,а во овој случај е сосема различно имаш слаб компјутер и на него вин7 се си работи нормално и брзо ама некој сака аеро ефект а од виндовсот дирекно не ги дава, така да дали има некој што знае каде е мрзливчето за пуштање на тие ефекти ,,,,=.... фала колеги однапред  :) :)

Споено мислење: 21.11.2011, Monday, 23:54:27
значи нели разбирливо е дека ако имаш јак пц ефектите сами се укл,а во овој случај е сосема различно имаш слаб компјутер и на него вин7 се си работи нормално и брзо ама некој сака аеро ефект а од виндовсот дирекно не ги дава, така да дали има некој што знае каде е мрзливчето за пуштање на тие ефекти ,,,,=.... фала колеги однапред  :) :)

Code: [Select]
http://www.mydigitallife.info/hack-to-force-enable-aero-in-windows-7/
дали е овоа тоа што го барам????
d.t

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Еве ти патека до аеро темите, отвори Computer и најгоре како кога внесуваш линк во интерентен пребарувач, внеси го ова:

Control Panel\All Control Panel Items\Personalization

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
shadow не сме се разбрале колега, јас знам да ги најдам темите кај се ама не ми дава стартот ми е сив а не продѕирен, јас сакам форсе да ги укл а не сами како што ги дава виндовсот
d.t

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Епа тогаш клик на ова што ти го обележав со црвената стрелка ;).