Author Topic: Како да ставам лого во програмите за цртање на плочки(Eagle)?  (Read 470 times)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Како да ставам лого во програмите за цртање на плочки(Eagle)?
« Opened on 28.11.2010, Sunday, 14:19:05 (Edited 09.01.2011, Sunday, 12:34:04) »
Сакам да знам дали може да се стави лого во Eagle?Дали може некако!На пример да го ставам ова лого
ај помош сакам на моите плочки да ставам лого,но незнам како!Но да биде црно бело!Се разбира!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Можеш да го експортираш ППК-то во PDF фајл, па да го импортираш во Corel, па сликата да ја направиш како metafile со помош на Corel TRACE, па да ја импортираш и неа, и ќе можеш потоа да ја зголемуваш и намалуваш како вектор, па намали ја и стави ја нa некој дел од ППК-то кое е веќе импортирано во Corel ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
еве нешто што најдов на нет,тоа што го барав и го најдов ;D ;D
Code: [Select]
http://www.instructables.com/id/Adding-Custom-Graphics-to-EAGLE-PCB-Layouts/#step1