Author Topic: Лажно претставување на IP адресата  (Read 1452 times)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
se e povrzano edno so drugo
Z33MK

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Јас мислам дека најдобро никој да не се претставува лажно на ниту еден форум бидејки ние ги знаеме оние што се уклучуваат со лажен идентитет и на секој форум таквите идат на бан.
Зошто ? За тоа што, секој кој се крие има причина за крење
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
sekoj ke bide otkrien porano ili pokasno ima programi za se
Z33MK

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Де бре што се засекиравте толку за Грциве, поштени ќе им се праиме дотолку??. Да беше за друго нешто ОК ама за Грција, ако треба цел форум ќе им го урнам.
Life is too short to remove USB safely ..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
хехе тоа урнување односно хакирање е криминал и се казнува со закон... во одредени случаеви и со казна затвор.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Абе имаат среќа што не знам како се хакира  хахаха   ;D ;D ;D ;D
Life is too short to remove USB safely ..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
море ти имаш среќа  :D знам за едно лице кое пробуваше да направи упад во мои податоци, имам докази ИП адреси... и како лесно се дознава се останато...ај да не се налутам оти ке ме моли после па да не му стегнам кривична пријава.
Пазете интернет криминалот (хакирањето) е сериозна работа
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Море ќутете не си играјте к*рот со овие грчиштава,тие колку наши страници,македонски имаат хакнато ехе хеее :( :o.Неколку пати ја имаат хакнато netpress,па после mia,A1,idividi,kirilica тие сите ги имаат хакнато и тоа на повеќе пати...Затоа пазете што зборите,случајно да не ви летне успут elektronika-mk.net,па де летне и форумов!!! ;) ;D :-X
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Море ќутете не си играјте к*рот со овие грчиштава,тие колку наши страници,македонски имаат хакнато ехе хеее :( :o.Неколку пати ја имаат хакнато netpress,па после mia,A1,idividi,kirilica тие сите ги имаат хакнато и тоа на повеќе пати...Затоа пазете што зборите,случајно да не ви летне успут elektronika-mk.net,па де летне и форумов!!! ;) ;D :-X
Hм да видам да неверувам. Грците ја хакнале А1 ? Да не е друга ТВ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Море ќутете не си играјте к*рот со овие грчиштава,тие колку наши страници,македонски имаат хакнато ехе хеее :( :o.Неколку пати ја имаат хакнато netpress,па после mia,A1,idividi,kirilica тие сите ги имаат хакнато и тоа на повеќе пати...Затоа пазете што зборите,случајно да не ви летне успут elektronika-mk.net,па де летне и форумов!!! ;) ;D :-X
Hм да видам да неверувам. Грците ја хакнале А1 ? Да не е друга ТВ?
Ја хакнаа ама само неколку саати беше и имаше слика пишуваше нешто на грчки и имаше слика од грција т.е знамето...немам докази за да ви покажам т.е имав,имав направено скриншат од страницата ама летна дека од тогаш уште 3-4 пати го реинсталирав компјутерот,а заборавив да ја сочувам.Тие грците се ептен добри за провалување(хакирање)затоа мислете му ја...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
а наш го хакнал Гоогле мап има подобри хакери од македонците??!Нема се разбира! ;D
Насред Солун да се вее Македонско знаме!

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
а наш го хакнал Гоогле мап има подобри хакери од македонците??!Нема се разбира! ;D
Насред Солун да се вее Македонско знаме!

Еј, стварно добра работа беше тоа алал да му е...
Life is too short to remove USB safely ..

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
se moze da se raboti so dokazi a protiv Grcija Ima dokazi nezmerni sto tie sami gi stvorile protiv  sebe
Uste prviot grcki ustav od 1827 sto go imam pisuva deka Grk e sekoj sto veruva vo Isus a i stranci sto veruvaat i se borat protiv Otomanskata imperija,Znaci da ne bil Isus nema Grci.
Z33MK

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Лажно претставување на IP адресата
« Reply #28 on 26.11.2010, Friday, 16:02:30 (Edited 26.11.2010, Friday, 16:04:46) »
абе тоа за мене не е никаков напредок туку чиста малодушност и простотилак во се останато освен во хаќирањето. Може да се каже и како предавник (антимакедонец) Зошто? За тоа што Gооgle ни е нас пријател за тоа што тоа е еден од најголемите гиганти кои не признале под уставното име Македонија. Yahoo како што знам не не признал... За мене паметен човек не прави такви лоши работи, ако може да направи нешто добро ке направи ако не не. Важно лошо не прави.
Иначе човекот не го познавам и првпат слушам за хакирање на google.

Поентата е, да се прави добро а не лошо. Што е целта на злобните луѓе? Да излажат некого, да му нанесат зло, да истепаат некого, да оговараат а никако не им доаѓа мисла да направат нешто арно.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Отидовте премногу настрана.Мислам дека ова е форум за електроника.