Author Topic: Во врска со огласната табла  (Read 1189 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Во врска со огласната табла
« Opened on 29.04.2011, Friday, 01:50:29 »
Вака,да прашам дали може да додадете возможност за бришење на пораките од огласната?Значи да има некое иксче (Х) од страна и да може да се бришат пораките,дека несакајќи ќе стиснеш ентер и отиде пораката(до пола ако е напишана) ;D...па ќе треба да му пишеш на некој администратор да ја избрише...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
потполно се согласувам со малечко :)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
нема да додадеме таква можност, пошто ние ги бришеме тие такви пораки кои вие ги зафркнавте
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
нема да додадеме таква можност, пошто ние ги бришеме тие такви пораки кои вие ги зафркнавте
Епа да ама вие не „киснете“ 24/7 на форум...можеби ќе пишеме еве во 3 саат сабајле,и вас ве нема,и си седи тоа,па ако е нешто чудно некој ќе си помисли дека сум (сме) швркнат(и) ;D.А да има таква опција не мора ни вие да се замарате,а несакајќи стиснеш ентер,видиш дека е лоша пораката и ја бришеш...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Вака,да прашам дали може да додадете возможност за бришење на пораките од огласната?Значи да има некое иксче (Х) од страна и да може да се бришат пораките,дека несакајќи ќе стиснеш ентер и отиде пораката(до пола ако е напишана) ;D...па ќе треба да му пишеш на некој администратор да ја избрише...

нема да додадеме таква можност, пошто ние ги бришеме тие такви пораки кои вие ги зафркнавте
Епа да ама вие не „киснете“ 24/7 на форум...можеби ќе пишеме еве во 3 саат сабајле,и вас ве нема,и си седи тоа,па ако е нешто чудно некој ќе си помисли дека сум (сме) швркнат(и) ;D.А да има таква опција не мора ни вие да се замарате,а несакајќи стиснеш ентер,видиш дека е лоша пораката и ја бришеш...

Така некој можи да напиши нешто што е вон правилата на форумот и ако му свикаат администраторите тој може да си ја избрише пораката од огласната табла и да каже јас немам таква порака напишано затоа пораките само администрацијата може да брише во огласна табла ;) :D
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
уште една + причина зошто да не се додаваат такви привилегии
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Вака,да прашам дали може да додадете возможност за бришење на пораките од огласната?Значи да има некое иксче (Х) од страна и да може да се бришат пораките,дека несакајќи ќе стиснеш ентер и отиде пораката(до пола ако е напишана) ;D...па ќе треба да му пишеш на некој администратор да ја избрише...

нема да додадеме таква можност, пошто ние ги бришеме тие такви пораки кои вие ги зафркнавте
Епа да ама вие не „киснете“ 24/7 на форум...можеби ќе пишеме еве во 3 саат сабајле,и вас ве нема,и си седи тоа,па ако е нешто чудно некој ќе си помисли дека сум (сме) швркнат(и) ;D.А да има таква опција не мора ни вие да се замарате,а несакајќи стиснеш ентер,видиш дека е лоша пораката и ја бришеш...

Така некој можи да напиши нешто што е вон правилата на форумот и ако му свикаат администраторите тој може да си ја избрише пораката од огласната табла и да каже јас немам таква порака напишано затоа пораките само администрацијата може да брише во огласна табла ;) :D
Па ако е за тоа,сигурно администрацијата може да види се што било пишано на огласната табла...Не можеш да сокриеш,ај ќе се изнапцујам и после 2мин ќе избришам и никој нема да знае,дури ни администрацијата хех... ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
еднаш нештото ако се избрише нема можност да се гледа пак
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
еднаш нештото ако се избрише нема можност да се гледа пак
А не се зачувува тоа негде,се што е пишано на огласната?
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па ако е за тоа,сигурно администрацијата може да види се што било пишано на огласната табла...Не можеш да сокриеш,ај ќе се изнапцујам и после 2мин ќе избришам и никој нема да знае,дури ни администрацијата хех... ;D

Да, ако гледаме 2 часа низ логови. И за што? За да докажеме дека некој псуел... нема поента, зошто да се замарам да гледам во log-ови кога можам директно да видам дали некој нешто пишал или не... нема поента, само на нас ќе ни се искомплицира работата.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Епа ок тогаш :)
If you're good at something, never do it for free... -Joker