Author Topic: Саем за радиотехника во Friedrichshafen, Германија  (Read 3267 times)

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
Одг: Саем за радиотехника во Friedrichshafen, Германија
« Reply #15 on 05.07.2013, Friday, 01:12:55 (Edited 05.07.2013, Friday, 15:32:54) »
тоа на 8-та слика од 2 и 3 хангар долу во левиот кош се стари радиа така ? истотака на истата слика првиот ленташ да не се секаваш што цена е ? ???
Kure je kupio novog BMW-a

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
што бара песнава во оваа тема?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
@Metallica
Навистина се трудев темата да ми биде уредна, ми требаше долго време да пишувам и конвертирам слики од 1600х1200 dpi на 800x600 една по една сите. Kолку што видов по коментарите темата е убава и интересна и сега дојде ти и се зае**ваш и постирваш нешто што е вон контекст. Инаку саемот не е дискотека, а и мојата тема тука исто така, ако си сериозен арно ако не барем не ми ја грди темата!!!!
Hams do it! With Frequency

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Темава е одлична а посебно за сите ние кои не бевме во можност да го посетиме саемот, Колегата Z31GH се потрудил да направи фотографии и да ги сподели тука со нас...и нема да дозволам да се уништува темата со спам.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
@Metallica
Магнетофоните одеа по 30-40 евра, некоји од нив производство од источна Германија, старите радија одеа по 30 евра за помалите а лампите зависи каква од едно евро па нагоре. Тој што има тезга таму треба навистина да се потруди да продаде што повеќе оти мислам дека 100 евра плаќаат за еден ден (неофицијално)
Hams do it! With Frequency

Offline MetallicA

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 716
  • Gender: Male
фала за информацијата  ;) инаку од една страна не е многу скапо, али за нашиот стандард да дадеш 30 евра за застарена технологија.... едноставно премногу е :(. патем целиот саем е на некој аеродром така? б
Kure je kupio novog BMW-a

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
неверувам дека е на аеродром, германци се кога има саем таму треба цел куп компании да се претстават таму...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Да,во хангари на стар воен аеродром мислам дека се одржува Саемот!!