Author Topic: Порачување на електронски компоненти од странство?  (Read 674 times)

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
случајно некој да не знае некој сајт за порачивање на електронски компоненти од друга држава...продавницата да подржува превоз за Македонија,воедно и прифатлив начин на плаќање?Поздрав

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
ebay??? јас имам нарачувано лед диоди и плочки некои, а за да нарачаш 1-2 делчиња од странство мислам дека не ти се исплаќа...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
ама за да нарачуваш прелу ибеј ти треба пејпал,а тоа кај нас сеуште го нема...

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
порано можеше да се направи пејпал, ама сега за жал неможе веќе, ама на страната на пејпал мислам дека пишувало дека македонија е на листа што ке им дозволат да прават профили на нивната страна, али тоа ке видиме...а за купување од интернет 80% се со пејпал...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

stefanjanevski

  • Guest
Па напрај paypal како словенец и немаш гајле, јас така си нарачувам.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
не може повеќе да се отвораат такви акаунти, кој отвори отвори сега ни тоа не е дозволено, проверуваат каде е издадена картичката ко ќе се конектираш со пејпал, порано не бараа некој такви глупи информации, сега ако те фатат ти ја кинат сметката со се пари со се се ...
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Најавуваат наскоро дека ќе има пајпел и во македонија.па само ни останува да си почекаме.
Што имам слушано муабети дека може со виза на амазон колку е точно не знам
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

stefanjanevski

  • Guest
Јас сум имал среќа што сум си направил сметка на време. Инаку што викате дека не се сиплати за еден дел, јас би ви кажал дека се исплати и за еден дел, ама многу зависи и до делот.