Author Topic: "Low Cost" Аудио засилувач за душа!  (Read 4510 times)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Види ја темава
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=312.0

ќе најдеш се што ти треба :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Mirko

  • Нов член
  • *
  • Posts: 14
 а ти го имаш изработено ? ај ако го имаш ставија електричната шема зш со црањето не сум воопшто вешт

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
оди на тој линкот на другата тема што ти го дадов таму има се што ти треба
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Baze

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 231
  • Gender: Male
  • Ех да го оставеа Никола Тесла и понатаму да твори.
Одг: "Low Cost" Аудио засилувач за душа!
« Reply #33 on 28.06.2010, Monday, 03:07:14 (Edited 28.06.2010, Monday, 17:48:40) »
Во однос на прашањето дали да го изработите овој проект,моето мислење е апсолутно да!Ке кажам само дека слични дизајни на аудио засилувачи кои го користат истиот пар на транзистори(само повеке на број) се користат за изведба на СНАГАТОРИ.Исто така јас имам изработено два засилувачи за муштерии кои до ден денес работат без никаков проблем.....еве уште еден засилувач кој е уште поедноставен со истиот комплементарен пар на транзистори...

http://elektronika-mk.net/index.php?topic=297.0

Offline Sajko

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
  • Gender: Male
Може ли некој да го обнови линкот на Hotfile!
R135
└┼┼┤
  246

Offline VLATKO*

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 545
еве ти го,иди на линков па бирај таму DX Blame ST
Code: [Select]
http://users.tpg.com.au/users/gerskine/dxamp/

Offline Sajko

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 126
  • Gender: Male
Океј еве јас прв на форумов ќе го направам овој засилувач на нет читам се најдобро за него, ќе каже крајот.
R135
└┼┼┤
  246

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Pcb нема за овај засилувач пошто многу го фалите да видиме што ке биде  :)

Offline VLATKO*

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 545
Pcb нема за овај засилувач пошто многу го фалите да видиме што ке биде  :)
има има само треба да се побара

Offline Syrus

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 480
Нема некое објаснување за елементите, кој која вредност е, гледам пишува на нив ама поубаво би било да има

Offline VLATKO*

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 545
еве електрична шема

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Од Битола нема сеуште одговор за деловиве а се брзам околу појачалово дај препорачајте ми некоја продавница за електроника кај што можам да ги купам деловиве за солидна цена; Од Гац не сум многу задоволен и одам само ако е неопходно, дечкото треба да си го смени однесувањето.
Напојувањето и кутијата со сите делови се готови, ладењето е средено уште само плочките!
Фала богу колеги гледате дека не сум само јас  >:( И сите други се незадоволни од него >:( Никокаш не купувајте од гац  >:( послушајте ме  ;)

Jove

  • Guest
а бе не мора тоа јавно да   го ставате  чувајте си ги милењата за вас и каде сакате купувајте тоа е ваше право а и јас најчесто купувам од алфа  ;) :)

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: "Low Cost" Аудио засилувач за душа!
« Reply #43 on 16.12.2010, Thursday, 17:10:28 (Edited 16.12.2010, Thursday, 17:13:51) »
А колеги ако е така како што велите досега имав респект -9 а сега -11 Кои двајца колеги ми дадоа негативни респекти  >:( ? Нели се сложувате со мене  ? Зошто и кој нека ми образложи зашто ми дава негативен респект кога се сложува со мене .........

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
А колеги ако е така како што велите досега имав респект -8 а сега -11 Кои двајца колеги ми дадоа негативни респекти  >:( ? Нели се сложувате со мене  ? Зошто и кој нека ми образложи зашто ми дава негативен респект кога се сложува со мене .........
Прво не е респект туку РЕПУТАЦИЈА!Второ,не мора да значи дека негативните поени си ги добил,со тоа што си напишал мислење за гац.Значи не мора да значи дека баш/токму на тој пост двајца колеги ти дале негативна репутација,можеби ти дале за нешто друго...
If you're good at something, never do it for free... -Joker