Author Topic: Подобрување на модулацијата кај Baofeng UVB2 plus и UV B5 (руски јазик)  (Read 1305 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Очень красиво. Очень хорошо
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Во врска со UVB2 Plus, човекот се гледа дека е спремен, но јас не би ја отворал. Мораш буквално цела да ја растуриш. Обично успехот е 50/50, или ќе ја направиш или ќе ја сјебеш. Патем модулацијата и не е толку лоша на оваа радиостаница, така што да се однесува за некоја моја радиостаница......let i be like it is
Hams do it! With Frequency

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Модулацијата е добра ама ова е да ја направиш ептен нагласена.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Па секогаш не треба да е пренагласена модулацијата но супер браво DX-er ми се свиѓа што типацов ја отвара ми требаше нешто да видам а типацот има и за тоа видео и кога му го видов каналот му е бомба бомба за доста работи работи има видеа благодарение на DX-er сега го знам и овој канал Очень приятно
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш