Author Topic: Двосистемска кутија со 6.5" бас и 1.5" високотонец  (Read 608 times)

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Двосистемска звучна кутија со 6.5" бас и 1.5" високотонец.


Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
Како е напрај работава, на секоја иста капа не бидујт, така и овде за секоја кутија само исти звучници други не ги биват,..!?? ;D
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Како е напрај работава, на секоја иста капа не бидујт, така и овде за секоја кутија само исти звучници други не ги биват,..!?? ;D

Не мора да значи, можно е некој звучник и добро да работи ;). Зависи од звучник до звучник, од слушател до слушател, ако на некој не му се допаѓа, можеби на мене ќе ми се допаѓа ;). Квалитет на звук е релативно субјективна работа ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
мислам дека гига е гмалце грешка, квалитетот се мери, има параметри, а дали некому се допаѓа звукот или не е тоа е релативна работа.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
мислам дека гига е гмалце грешка, квалитетот се мери, има параметри, а дали некому се допаѓа звукот или не е тоа е релативна работа.

Добро да, не го негирам тоа, ама може да се случи и според мерења звукот да биде супер, а мене да не ми се допаѓа, нели ;). Тоа ми беше поентата, станува збор за субјективна наука... поточно не секогаш објективна ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."