Author Topic: Начин на декодирање на авторадио касетофон или цд (тут.)  (Read 4639 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Инаку, само колку да знаеш, бидејќи темата ти беше поставена во секцијата „Радио техника“, под радио техника не се подразбира радиа за автомобили (или општо, радиа), туку високофреквентна техника ;D. Значи, и ТВ техника (примо-предавање на телевизиски сигнали) би спаѓала во радио техника ;). Чисто колку за информација ;).

Е сега, да се навратам на темата. Кажи прво што знаеш за дигитална електроника, па ќе видиме што можеме да објасниме ;). Ако знаеш нешто за EEPROM-и и микроконтролери, hex едитори, debuggers, disassemblers, можеби и ќе успееме да објасниме што како ;). Во секој случај, прво треба да се отвори радиото ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Темава заклучете ја / избришете ја.
Не знаев дека постои тема за тоа или сум ја заборавил.. како и да е таму ќе прашам, но прво да ја исчитам :)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!