Author Topic: Известување за натпреварот Наука на Млади  (Read 6990 times)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Како бе да ве стрелаат :o ;D ;D ;D
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Како бе да ве стрелаат :o ;D ;D ;D
не ме чуди, за тоа време....
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Известување за натпреварот Наука на Млади
« Reply #17 on 13.03.2011, Sunday, 20:25:57 (Edited 13.03.2011, Sunday, 20:42:12) »
Strelanjeto bese vo toa vreme racno,nemase avtomatika  :D ;D :D mojot drugar vo Strumica i bese zamesan vo radio emisiite ,sretnal nekoj od togasniot komitet i toj mu rekol deka diskutirale vo komitetot sto da ni pravat, za malku sme se izvlekle bese invazija na Cekoslovacka a nie so dve piratski radiostanici, jas imav moja i Gorgi na LordZi komsijata imase vtora sekoj sam si gi pravese  bez nicija pomos na mojata domasnoto radio mi bese modulator koristev Hajsingova modulacija ,nemase delovi ,gramofonite bea retkost i luksuz
Z33MK

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ха,не ги плаши сега младиве,ке се уплашат и нема да експериментираат и прават предаватели.Точно,така било.И чичко Перо кажуваше одти два дена бил притворен кога прв пат го направиле предавателот на Радио Велес! Тројца нив ги притвориле од дома,ама ги пуштиле .Како казна морале да направат Радио-клуб! ;D ;D ;D ;D

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ха,не ги плаши сега младиве,ке се уплашат и нема да експериментираат и прават предаватели.Точно,така било.И чичко Перо кажуваше одти два дена бил притворен кога прв пат го направиле предавателот на Радио Велес! Тројца нив ги притвориле од дома,ама ги пуштиле .Како казна морале да направат Радио-клуб! ;D ;D ;D ;D

Епааааа... „без мука, нема наука“ ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Точно,така било.И чичко Перо кажуваше одти два дена бил притворен кога прв пат го направиле предавателот на Радио Велес! Тројца нив ги притвориле од дома,ама ги пуштиле .Како казна морале да направат Радио-клуб! ;D ;D ;D ;D
А замисли и да пуштале македонски патриотски песни од типот, една мисла имаме, еден живот живееме, Македонија цела да е, секој да ја знае :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
e nie dobro se izvlekovme so kazni za sudija za prekrsok ama ne gi plativme nemavme pari sama eden drugar sto bese profesor po OTO odrpa odbivki od platata
Z33MK

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Ахх, не ви било лесно во тоа време..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Ахх, не ви било лесно во тоа време..
a сега? Најлесно било од 1991 до 2002 год. тогаш кој сакал да си пушта предавател си пуштал без никакво ограничење.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Абе добро, ама пак треба да има некој греници. Замисли да можеше кој сака да си пушта предавател... Општ хаос ќе беше...(не дека не ни одговара на нас  ;D )

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
sega imaat kombinja so goniometriski anteni i brzo se znae od kade doaga signalot
Z33MK

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
а може да се направи нешто да ен те фатат ?

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Па и не може баш.. ::)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Z33MK

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
ај да се вратиме на темава,денеска по меилот ми стигна порака од Наука на Млади,но дека интернетот ми е спор неможам да го отворам линкот.Дали може Батка да ми кажеш дали сум примен?