Author Topic: Kупувам галвански елементи за батерија за лап-топ  (Read 910 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Ми требаат 6 парчиња галвански елементи од 3,6V 2000 мА часа минимум за батерија за лап -топ.Батеријата е специфична и морам да ги сменам овие елементи,бидејки таков тип батерија одамна е вон производство и употреба ;D Понуди  на пп.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
до кој димензии треба да се движат, дај стави колкава е максимална големина на елементите :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Pance24

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 101
Може ли и слика да ставеш како изгледаат? батерии и електроники имам 1 куп односно 1 пакет од чевли.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Го немам оригиналот моментално ,ама треба да биде долг барем 6-7 см и нешто малку подебел од 1,5V батерија

Offline Pance24

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 101
Плочка со електронски компоненти ли е? Имам долги плочки од 8цм па се до 15 цм. со различни ширини.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Се работи за цилиндрични елементи со должина 7 см и дебелина 1,8 см од 3,6 V 2000 mA часа - потребни се 6 еднакви и исправни елементи

Offline ki4o01

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 213
  • Gender: Male
Јас ке го прашам на еден другар и мислам дека имат но незнам дали ги продават ако ги продават ке ти пуштам пп

Offline laze

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 125
  • Gender: Male
најверојатно се работи за 18650 батерија, вакви можеш да си порачаш на dealextreme за некоја цена од 3~4 долари по парче

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
batka, имам 6парчиња ама да ги најдам и да ги испроверам сите дали се исправни дали се е океј па ќе се договориме
d.t