Author Topic: Дали некој знае од кога има Teletext во Македонија?  (Read 1582 times)

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Дали некој знае од кога има Teletext во Македонија?
« Opened on 28.04.2010, Wednesday, 23:50:47 (Edited 29.04.2010, Thursday, 02:33:50) »
Dali ima teletext vo Makedonija i od koga denes vidov Hrvatska slavi 20 godisnica od teletext
Z33MK

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Teletext во Македонија мислам дека прва воведе А1 телевизија дали 1999та или 2000та не сум сигурен точно но беше во тој временски период иако експериментираа и порано. За другите телевизии не знам мислам дека немат, ако некој знае поточно нека ме поправи.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Првпат воведе А1 во 2000г.Колку што знам.

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Z33MK

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Ние сме секогас минимум 10 год назад зад другите
rules are made to be broken

Offline Cyberking

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 136
Прва беше да А1 2000 или 2001 ...мислам дека на латиница беше , пред 1година поставија и Канал 5 и Сител беше мн подобар побрз но брзо го тргнаа незнам зошто :S

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Дали некој знае од кога има Teletext во Македонија?
« Reply #6 on 29.04.2010, Thursday, 15:04:20 (Edited 29.04.2010, Thursday, 15:27:28) »
Кога првпат видов телетекс во 2000та беше на А1 и беше многу по спор за разлика од сателитските телевизии, тогаш беше латиница. Ке проверам дали има некоја ТВ со кирилица па ке ти кажам.

EDIT: проверив, нема телетекст со кирилична азбука
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.