Author Topic: Каде кај нас може да се купи OBD2 bluetooth ?  (Read 775 times)

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Самиот наслов кажува.значи каде може кај нас да се најде ОBD2 bluetooth.барав на еbay ама не знам како да порачам и не знам кои се дополнителните тросоци како превоз и царина.
Code: [Select]
http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBD2-OBDII-V1-4-Bluetooth-Diagnostic-Interface-/150590287319?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item230fe16dd7#ht_4580wt_977

Punto mk2a 1.2 8v with Torque.apk and ELM Bluetooth adapter
rules are made to be broken

Offline stefan1984

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 116
Имам другар во германија се врака за 1,5-2 месеца гледам не е многу скапо, би си земал и за мене, ако најдеш некој сајт или продавница во германија пожелно околу мајнц или франкфурт (пошто човеков не се разбира од електроника и аута,  ама вајда по пошта не е многу скапо од еден град во друг град ) инаку не е проблем ќе ти земе. BTW може ли на скутерче да се стави ? или треба друг модел или ова е универзален ?


stefanjanevski

  • Guest
Ова од ebay можам да ти го нарачам, ама моментално немам пари на платежната. Инаку за цена таа што ја пишува 16 долари, па ако дојде после нешто дополнително тоа не знам.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
луѓе OBD2 е кабел односно адаптер за автодијагностика, не е интерфејс за тахограф, тахометар или што ти знам што
ова видеото нема врска со тоа вие што сакате да купите
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: Каде кај нас може да се купи OBD2 bluetooth ?
« Reply #4 on 11.10.2011, Tuesday, 21:54:15 (Edited 12.10.2011, Wednesday, 18:00:26) »
луѓе OBD2 е кабел односно адаптер за автодијагностика, не е интерфејс за тахограф, тахометар или што ти знам што
ова видеото нема врска со тоа вие што сакате да купите
да во право си тоа е кабел за диагностика.но има развиено апликација за андроид и симбиан со која може да ја отчитуваш температурата на моторот број на вртежи,потрошувачка и друго

Споено мислење: 12.10.2011, Wednesday, 18:00:26
ако некој е заинтересиран за да порачува би го замолил да направиме некоја групна порачка од ebay или некоја друга онлине продавница
rules are made to be broken