Author Topic: Мислење за дигитален фотоапарат BENQ  (Read 657 times)

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Ако може да каже некој што има ваков апарат или што се разбира дали е добар
иначе во план сум да земам апарат
карактеристики :
14 мега пиксели камера
3х дигитален зум
ги заборавив другите  :D
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline Nenaspan

  • Нов член
  • *
  • Posts: 11
јас имам  BENQ  со 10 МПx не е нешто посебно но кога го земав јас беше доста евтин во споредба со друигите така да за цената што ја платив е одличен.
има само еден проблем со картичката кога ке го приклучам дава првин кард ерор ама кога ќе го приклучам повторно се е во ред но тоа не е ништо бидеќи пробав со друга картичка се е во ред.
батеријата на мојот е солидна не држи премногу но доволно.

има одлични модови за сликање во секакви ситуации и на се и сешто има одличен анти шејк.
ова за опцииве ти го пишувам бидеќи најверојатно и тој ги има истите и плус некои други бидеќи мојот е земен пред 3 год така да досега сигурно се имаат поддобрено.

сепак најважно ти е мислам соодносот цена-квалитет  нема да имаш профеионален апарат но ќе ти брка работа.

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
јас имам  BENQ  со 10 МПx не е нешто посебно но кога го земав јас беше доста евтин во споредба со друигите така да за цената што ја платив е одличен.
има само еден проблем со картичката кога ке го приклучам дава првин кард ерор ама кога ќе го приклучам повторно се е во ред но тоа не е ништо бидеќи пробав со друга картичка се е во ред.
батеријата на мојот е солидна не држи премногу но доволно.

има одлични модови за сликање во секакви ситуации и на се и сешто има одличен анти шејк.
ова за опцииве ти го пишувам бидеќи најверојатно и тој ги има истите и плус некои други бидеќи мојот е земен пред 3 год така да досега сигурно се имаат поддобрено.

сепак најважно ти е мислам соодносот цена-квалитет  нема да имаш профеионален апарат но ќе ти брка работа.
Фала на информацијата  ;) сигурно ќе го земам оти вечер ќе одам на одмор да има со што да се сликаме  ;D
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат