Останато > Моделарство

Бротче BabyBoot

(1/6) > >>

SKOLS_OLD:
Да не го расипам форумот,да не стане форум за моделарство ќе поставам само два фајла за изградба на едно бротче кое ќе  го градам оваа школска година!Ќе има електроника моја,значи целосно хомемаде!Исто така ке биде од Емитер контролата со PIC16F84,
Мислам дека има некој моделари и тие ќе изработат едно вакво! :D

DX-er:
Не се плаши, штом во бротчето има електроника у спат слободно стави го цел проект.
Без разлика што се работи за моделарство, чим има електроника ставај и небери гајле. Проблем би било ако се работи за моделарство без никаква електроника.

радио контролата како планираш да ја изведеш?

SKOLS_OLD:
со од емитер проектот!со хибридни модули на 433 МХз

DX-er:

--- Quote from: SKOLS on 23.11.2010, Tuesday, 10:48:00 ---со од емитер проектот!со хибридни модули на 433 МХз

--- End quote ---
Колку пари се тие модули? Има еден проблем со тие модули, тоа е нивната мала снага која е само 1mW.
Мислам дека со таа снага дометот ке биде многу мал :( да видиш некој друг модул на друга фрекфенција со поголема снага или евентуално сам да го направиш модулот.

SKOLS_OLD:

--- Quote from: DX-er on 23.11.2010, Tuesday, 10:57:49 ---
--- Quote from: SKOLS on 23.11.2010, Tuesday, 10:48:00 ---со од емитер проектот!со хибридни модули на 433 МХз

--- End quote ---
Колку пари се тие модули? Има еден проблем со тие модули, тоа е нивната мала снага која е само 1mW.
Мислам дека со таа снага дометот ке биде многу мал :( да видиш некој друг модул на друга фрекфенција со поголема снага или евентуално сам да го направиш модулот.

--- End quote ---
А да ставам Xbee!што мислите?
Инаку модулите читав се 5мватни!и надвор до 100 метра ке фатат!
А овие хбее колку пари се,да не знае некој!?

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version