Општа дискусија > Општа дискусија

Мојата/Вашата работилница

(1/76) > >>

SKOLS_OLD:
Еве ја отворив оваа тема за да ви ја прикажам мојата работилница(новиот дел) сега е при суредување стариот дел па кога ќе суредам ќе ви го прикажам и другиот дел од мојата работилница!!Во нејзе има се поточно во стариот дел каде ми се наоѓаат и фиоките со отпорници..Како што може да се види имам еден мал ТВ па тој го користам како осцилоскоп! ;) ;D
ПС.На сликите не ми е старото дупло напојување!На сервис е!





GigaWatt:
Мене ми е страв да ја слиикам, после сигурно ќе се најде некој екпсерт за нуклеарни експлозии кој ќе негира дека атомската бомба на паданла во Нагасаки туку кај мене во работилница ;D.

Инаку супер ти е средена работилницата, мала ама одлично изгледа ;).

SKOLS_OLD:
Не е мала!Има два дела :P

GigaWatt:
Мојата е цела соба, шпајзот од станот :S, нема прозочиња. Како и да е, тотално несредена е, тек пред некое време фатив да ја средувам и уште сум во процес на средување, така да кога ќе биде готова ќе има и слики и се, ама додека на направам сталажи, нема шанси, се е расфрлано лево десно :S.

Malecko:
Бреее чоек кажи кај го ископа 50000 инчниот дисплеј :D.Да се вратам на темава.И јас сакав да отворам една ваква тема за да поставиме слики од нашите работилници,ама па јок неам апарат да ја сликнам мојата работилница која 80% од времето е крш ;D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version