Останато > Моделарство

Направете си мотор во домашни услови

<< < (2/4) > >>

Zan:
Вака се гледа кај мене

GigaWatt:
И кај мене е исто.

Не функционираат веќе кодовите. Стара е скриптата, а Google се повеќе го форсира HTML 5, така да... веќе ни Legacy API-то не работи :S... од legacy стана историја :S.

stiffy:
не се секирајте, немат шо да видите....за она да седнам да го прам требит тешка психичка состојба да имам. Некој фенобарбитони да пијам.  ;D

Настрана, конзервиве шо ги користит, пример ако не се железни ако се погодет алуминиумски, малку слабо ќе му работит изумов.

DX-er:

--- Quote from: stiffy on 19.04.2017, Wednesday, 18:17:59 ---не се секирајте, немат шо да видите....за она да седнам да го прам требит тешка психичка состојба да имам. Некој фенобарбитони да пијам.  ;D

Настрана, конзервиве шо ги користит, пример ако не се железни ако се погодет алуминиумски, малку слабо ќе му работит изумов.

--- End quote ---
Ако нема што да видат, да го бришам водеото? Бидејки нема што да видат?
Ако е така зошто тогаш постијат електроничари хобисти кога се може да си купат од aliexpres за мали пари а не да се мачат да бараат делови (кои многу од нив ги нема) да прават плочки и да ги склапаат уредите?

GigaWatt:
До некаде се сложувам со stiffy. Ова е мазохизам. Ова не го правам, па што сака нека биде ;D. Не дека може се да купам, туку... човекот пак го измислил тркалото... не гледам поента да го презентирам тоа... чисто информативно, ОК, ама да фатам да го правам... подобро би направил 3D анимација во AutoCAD како би изгледало се ова направено отколку да фатам и да го правам.

И да не заборавиме уште една работа. Дечките со вакви видеа на YouTube заработуваат добри пари од овие видеа... а да бидеме искрени, ова веќе не е квантна физика. Можеби било комплицирано да се измисли и направи пред век и нешто, ама сега... ова спаѓа во доменот на општо познати работи... барем во електрониката.

Да бидам искрен, за таа пара, да, и јас би го правел видеово, ама немојте во ниеден момент да мислите дека се ова го прави само за да презентира како се прави електромотор ::).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version