Општа дискусија > Општа дискусија

Случајни муабети

<< < (2/1567) > >>

DX-er:
Имам приметено луѓево што се занимаваат со електроника воглавно слушаат рок,метал и сл. значи не сите 100% ама голем дел. Се согласувате?

GigaWatt:
Па не баш, јас сум релативно versatile, јас слушам се, а ако прашуваш за моите почетоци, прво почнав со електронска музика, затоа и најголем достиг во металот за мене е Industrial ;).

Devil:
имам слушано и некои такви комбинации и имам „пробано“ да слушам сајбер ама ептем глупо беше и не го слушам :D

инаку има од сите видови на музика
ама и јас последно време приметив не само електроничарите/ките што слушаат рок метал туку постепено сите се префрлуваат кон тоа :D

DX-er:
Кога почнав да работам со електроника почнав да слушам електронска музика а сега кога почнав да работам со дигитална електроника каква музика да слушам  :D Дигитална, зш да не, кога има бинарен часовник зошто да нема дигитална музика хахаха

GigaWatt:
Јас па некако се држам за електронската музика како „слеп за стап“ што рекле старите, хахахахах :D :D :D. Не знам, најверојатно сеуште ја сакам и најмногу ја слушам зашто почнав со неа, па некако ми евоцира спомени изгледа, од добри „журки“, добра дружба, што знам, тоа е веќе емоционална работа, не можам да ја објаснам, лимитиран ми е речникот, професионална деформација, нема многу зборови во електрониката со кои се искажува емоција... хахахахахах :D :D :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version