Општа дискусија > Општа дискусија

Случајни муабети

(1/1567) > >>

GigaWatt:

--- Quote from: alex on 28.04.2010, Wednesday, 11:38:03 ---ете ја и мојата  ;D
--- End quote ---

Alice In Chains, Opeth, е уште Pearl Jam и Faith No Mоre да имаше, и супер ќе беше... ;)


--- Quote from: alex on 28.04.2010, Wednesday, 11:24:49 ---aј пробај :) можеби ќе ги знаеме

--- End quote ---

Е ај, еве ја и мојата... ;)

Јас обично не слушам само песни или траки (синглови), туку цели албуми, па затоа мојата е огромна, не дека имам playlist-а, туку load-ав у Winamp се што слушам релативно често последниве година дена, инаку си имам по еден албум или компилација во playlist-а.

Затоа и не сакав да ја постирам цела на форум, преголема е, преку 1000 песни/траки има ;): Затоа еве ја на линк ;). Може и да има некоја дупла, ама малку се така да нема везе ;).


--- Code: ---http://textsnip.com/8a7471
--- End code ---

Devil:
На листата кај мене додадете уште Amon Amarth - Twilight of the tunder god цел албум :D

GigaWatt:
Ееееееее, јас се понадевав дека е некој албум од Amon Tobin... хахахахах :D :D :D

Devil:
Не бе само метал слушам :D
дед, индустриски , блек дед, треш по некогаш, мелодик дед, технички дед , брутал дед ........
ама па најмногу слушам индустриски :D
ама имам од се
најмногу мразам некој дед кор не за нешто ако слушаш еден албум и готово ќе ти пукне главата се исто па исто ... друго не слушам повер метал некако глуп ми е
и најважно од се не слушам некој емовци кој се обидуваат да прават метал ама на крајот излегува глупост на квадрат ( пр. токио хотел :| )
и не слушам металика :)

GigaWatt:
Абе Металика мој најбољи друг, зашо збориш така за Металика, хахахахаха :D :D :D... се зезам ;).

Мада серизоно, си беа солиден бенд на времето, дур не го издадоа оној албум, како и да се викаше, St. Anger или така нешто, не ми текнува сеа.

А од горното што пиша, ако најмногу слушаш Industrial, можно е да ти се свиѓа Amon Tobin, нешто мешавина од dub, dnb, trip-hop, metal, electro, indusrtial... од се по нешто можеш да најдеш кај него, така да можно е да ти се засвиѓа ;).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version